Jakie są najlepsze kosmetyki dla cery dojrzałej?

Cera dojrzała wymaga właściwej pielęgnacji opartej przede wszystkim na ujędrnianiu, nawilżaniu i delikatnym oczyszczaniu. Dzięki temu skóra przez dłuższy czas zachwycać będzie młodym, pięknym i świeżym wyglądem. Jednak, aby faktycznie tak było, konieczne jest wdrożenie dopasowanej i złożonej pielęgnacji. Czy balsamy regeneracyjne są odpowiednie dla cery dojrzałej? Jakie kremy wybierać?

Kilka słów o cerze dojrzałej

Cera dojrzała pojawia się wraz z wiekiem. Uniknięcie tego etapu nie jest więc możliwe. Co ciekawe, starzenie się skóry zaczyna się już od 25 roku życia. Jednak dopiero po 30 zmiany zaczynają być coraz bardziej widoczne. Czy to oznacza, że już w dniu urodzin należy rozpocząć aplikowanie kremów przeciwzmarszczkowych i balsamów regeneracyjnych? Zaleca się stosowanie kosmetyków dopasowanych do grupy wiekowej (informacje te widnieją m.in. na opakowaniu). Czym charakteryzuje się skóra dojrzała?

  • proces odnowy komórek znacznie się wydłuża,
  • coraz częściej pojawiają się plamy i przebarwienia,
  • poziom nawilżenia znacznie spada,
  • warstwa ochronna skóry staje się znacznie cieńsza.

O czym należy więc pamiętać w trakcie pielęgnacji skóry wrażliwej? Oczyszczanie powinno być delikatne i pozbawione w składzie detergentów lub innych agresywnych czy wysuszających i podrażniających substancji.

Mimo że starzenia się skóry twarzy nie powinno być porównywane ze starzeniem się skóry reszty ciała, to po kąpieli należy pamiętać o zastosowaniu balsamu regenerującego, a na twarz przeciwzmarszczkowego kremu ochronnego z SPF50. Odmładzający krem o działaniu regenerującym, ujędrniający i uelastyczniający dostępny w ofercie marki Dermalogica dedykowany jest nie tylko dla cery dojrzałej, ale też przedwcześnie starzejącej się. Pielęgnacja cery dojrzałej powinna opierać się właśnie na kosmetykach z filtrami i dodatkami wspierającymi, jak np. witamina C.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest wspomniane już wcześniej nawilżanie. Cera dojrzała potrzebuje głębokiej dawki nawilżenia, które sprawi, że stanie się znacznie bardziej miękka i gładka.