azja kontynent

Azja

Azja to największy kontynent na Ziemi, które w przeważającej większości położony jest na półkuli północnej (oprócz Archipelagu Malajskiego) oraz na półkuli wschodniej (oprócz Półwyspu Czukockiego). Razem z Europą tworzą zwarty blok lądu, dlatego często możemy spotkać się z określeniem Euroazja.

azja wietnam

Azja nie bez powodu nazywana jest kontynentem kontrastów. Można tu zarówno wspiąć się na najwyższy szczyt świata, czyli Mount Everest, jak i na własne oczy zobaczyć najgłębszą depresję, czyli lustro wody Morza Martwego. Można odwiedzić tu niezwykle rozwinięte i bogate kraje, takie jak Japonia, jak i niesamowicie biedne regiony, na przykład w Bangladeszu. Na północy Azji odczujemy siarczysty mróz, z kolei na południu Azji przywita nas przyjemne ciepło. na pustynnych terenach poznamy na własnej skórze cechy klimatu suchego, z kolei na przykład w Indiach dowiemy się w praktyce, czym jest strefa monsunowa.

azja malediwy

Azja to nie tylko kontynent kontrastów. To także miejsce na mapie świata, które ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Każdy, kto chce wkroczyć do niezwykłego, wręcz bajkowego świata, powinien odwiedzić Azję. To miejsce, do którego nie tylko chce się wracać, ale także… zamieszkać! I nie ma w tym nic dziwnego! Wodospady, dżungle, pyszne jedzenie, niepowtarzalne, zapierające dech w piersiach widoki. To wszystko czeka na turystów w Azji! Świątynie w Indiach, lasy deszczowe w Malezji, jaskinie i zatoki w Wietnamie, plaże, biały piasek, błękitna woda w Tajlandii, rafy koralowe na Filipinach, góry w Japonii. To wszystko można zobaczyć na własne oczy, odwiedzając Azję.

filipiny azja

Azja, podobnie jak Ameryka Północna umożliwia zarówno przebywanie w dzikich, nietkniętych dotychczas ręką człowieka miejscach, jak i w wysoko rozwiniętych przestrzeniach miejskich, oferujących szereg spektakularnych i niespotykanych nigdzie indziej rozrywek. To także możliwość zobaczenia istnych cudów świata, jak chociażby Mur Chiński.

tajlandia azja

Gdzie zatem pojechać? Gdzie się kierować? Jaki azymut obrać? Amerykę Południową? Amerykę Północną? Europę? Afrykę? Australię? najlepiej, odwiedzić wszystkie kontynenty, ale Azja powinna bezdyskusyjnie znaleźć się na początku listy miejsc na mapie świata, godnych i wartych odwiedzenia!