ameryka północna usa

Ameryka Północna

Ameryka Północna to jedne z największych i najbardziej zaludnionych kontynentów. Nie dziwi zatem fakt, że jest to także wyjątkowo zróżnicowane i bogate pod względem kultury miejsce na mapie świata. Niegdyś nazwa Ameryka zarezerwowana była wyłącznie dla Ameryki Południowej, jednak współcześnie zarówno część Północna, jak i Południowa uważane są za równowartościowe subkontynenty Ameryki.

ameryka północna colorado

Jeżeli szukasz prawdziwych przygód zarówno w rozwiniętych przestrzeniach miejskich, jak i dzikich, nietkniętych cywilizacją przestrzeniach, to Ameryka Północna jest kierunkiem idealnym dla Ciebie! Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bez względu na zainteresowania!

ameryka północna kuba

Ci, którzy kochają pływać na pewno docenią fakt, że Ameryka Północna otoczona jest Oceanem Atlantyckim, oceanem Arktycznym i oceanem Spokojnym. Miłośnicy plażowania, opalania się ucieszą się z całą pewnością z tego, że do Ameryki Północnej przynależą takie wyspy, jak Kuba, Wyspa Wiktorii, Nowa Fundlandia, Wyspa Królowej Elżbiety, Wyspa Ellesmere’a, Ziemia Baffina. Wielbiciele eksplorowania niezwykle tajemniczych, pustynnych terenów mogą odwiedzić w Ameryce Północnej słynną Wielką Pustynię, a także Pustynie: Mojave, Słoną, Sonora, Chihuahua. To nadal nie wszystko, co oferuje Ameryka Północna! Wielbiciele miejskich rozrywek na wysokim poziomie koniecznie powinni odwiedzić takie Los Angeles, Chicago, Nowy York, Toronto, czyli największe miasta tego kontynentu.

ameryka północna pustynia

Ameryka Północna to także raj dla osób, które uwielbiają bajkowe scenerie i unikalne, naturalne pejzaże. Warto tu wspomnieć chociażby o Kanadzie, w której można odwiedzić malownicze parki krajobrazowe. Mówiąc o Ameryce Północnej nie sposób nie wspomnieć także o znanych wszystkim kanionach, takich jak chociażby Kanion Kolarado. Zapierające dech w piersiach widoki murowane!

Ostatnim argumentem, dlaczego warto odwiedzić Amerykę Północą, który wyjątkowo obrazowo przemawia do wyobraźni turystów jest… możliwość przejechania się po słynnej Route 66, znanej z wielu ekranizacji filmowych!

ameryka północna route 66

Ameryka Północna to unikalna fuzja naturalnego piękna, miejskiego blichtru i przepychu, dzikiej natury. To gwarancja wspaniałych widoków oraz niezapomnianych wrażeń!