Bułgaria od lat znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych przez Polaków kierunków. Przed laty Bułgaria było miejscem, który kojarzy się przede wszystkim z luksusowymi ośrodkami wypoczynkowymi. Z biegiem lat stało się miejscem gwarantującym możliwość skosztowania zagranicznych wakacji za niewielką cenę, a obecnie jest miejscem chętnie odwiedzanym przez młodzież i osoby ceniące sobie dobrą zabawę i imprezy do białego rana. 

Zastanawiasz się jakie atrakcje oferuje Bułgaria? Niewątpliwie kraj ten przyciąga piaszczystymi plażami, atrakcyjnymi kurortami, a także niesamowitymi zabytkami! Na początku warto zaznaczyć, że stolicą Bułgarii jest Sofia. Miasteczko to może poszczycić się zabytkami, których historia sięga czasów starożytnych. 

Nessebar, czyli malownicza perła Bułgarii

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że to właśnie bułgarski Nessebar jest jednym z najstarszych miast w Europie. Stare miasto Nessebar znajduje się na skalistej skale, która z lądem połączona jest za pomocą wąskiej grobli. To właśnie dlatego tak bardzo zachwyca wyglądem i niepowtarzalnymi widokami. Wyspa otoczona jest bowiem nieziemsko turkusowym Morzem Czarnym.

Wycieczka uliczkami tego miasta położonego w Bułgarii to niezapomniana gratka dla miłośników historii. Niemalże na każdym rogu natknąć się można na historyczne cerkwie czy domy wykonane z kamienia. Nie bez przyczyny Nessebar od 1956 r. i znajduje się na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO. Z kolei nowe miasto Nessebar to kurort, zapewniający możliwość odpoczynku na rozgrzanych i piaszczystych plażach, a także skorzystać z bogatej oferty wypoczynkowej. Miasto to znajduje się nieopodal Słonecznego Brzegu.

Słoneczny Brzeg, czyli wypoczynkowa atrakcja Bułgarii 

W Bułgarii turyści bez większego problemu znajdują miejsca, w którym będą mogli oddać się błogiemu lenistwu i upragnionym odpoczynkowi. Mowa oczywiście o najbardziej nasłonecznionym regionie kraju, czyli Słonecznym Brzegu

Słoneczny Brzeg w sezonie dosłownie kipi gorącą atmosferą i tętni życiem. Wszystko za sprawą tak wielu atrakcji, które miasto oferuje nie tylko mieszkańcom, ale przede wszystkim turystom! Liczne beach bary, imprezy do białego rana, a także długie i szerokie plaże oraz możliwość uprawiania sportów wodnych przyciągają każdego roku rzesze turystów. 

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że Bułgaria poza sezonem jest niezwykle tanim miejscem do wypoczynku. Wakacje w Słonecznym Brzegu poza sezonem zaczynają się nawet od 800 złotych! ‘

Bułgaria to również Warna 

Warna to idealne miasteczko perfekcyjne to wakacje z dziećmi. Oprócz wielu atrakcji gwarantuje świetną zabawę, a także niekończące się godziny spędzone na kąpielach wodnych. 

Będąc w Parku Nadmorskim, odwiedzić można m.in. Delfinarium i Planetarium.

Bułgaria to jedno z tych miejsc, które diametralnie zmienia się w zależności od poru roku. Nie ulega jednak, ze wątpliwości, ze lazurowe wody Morza Czarnego i piaszczyste plaże skradną serca turystów bez względu na wiek!