Chile jest niezwykle zróżnicowanym krajem. Jest to państwo w Ameryce Południowej, ciągnące się długim pasem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Graniczy z Peru, Boliwią i Argentyną. W Chile pustynie przeplatają się z górami i lodowcami.

Znajdują się tam 4 strefy klimatyczne. Północne Chile charakteryzuje się klimatem zwrotnikowym wybitnie suchym, kształtowanym przez zimny Prąd Peruwiański. 

W środkowym Chile dominuje klimat podzwrotnikowy morski, a na południu kraju panuje klimat umiarkowany morski. Ziemia Ognista opanowana jest przez klimat subpolarny. 

Chile to perfekcyjne miejsce dla osób, które podczas wakacyjnego wypoczynku cenią sobie przygodę i adrenalinę. Miejsca, które bez wątpienia warto odwiedzić to kąpieliska morskie w Valparaiso oraz Wyspa Wielkanocna. Warto zajrzeć również do Parku Narodowy Vincente Pérez Rosales, czyli najstarszego i najczęściej odwiedzanego ośrodka. Miejsce zachwyca charakterystycznymi dla tego regionu krajobrazami. Z kolei miasteczko mające 500-letnią tradycję -Valparaiso – uznawane jest za jedno z najpiękniejszych na świecie. Jego centralnym jest Plaza Sotomayor, wokół której gromadzi się masa tajemniczych i ukrytych uliczek. Co ciekawe, charakterystycznym znakiem rozpoznawczym tego miasteczka są kolejki, które pozwalają mieszkańcom dostać się do górnych partii miasta. 

Wielbiciele górskich wypraw powinni udać się do Parku Narodowego Torres del Paine. Jego obszar to blisko 250 km tras rozciągniętych wokół skalnych szczytów, malowniczych lasów, a nawet lodowców. Najbardziej rozrywkowym miastem jest Santiago de Chile, czyli stolica kraju. Tam zabawa wydaje się trwać do białego rana. 

Zastanawiasz się jaka roślinność dominuje w Chile? Jest ona niezwykle zróżnicowana i w zasadzie nietknięta przez człowieka. Na północy kraju dominuje przede wszystkim roślinność efemeryczna (krótkotrwałe pędy), istniejąca dzięki mgłom i osadzaniu się rosy. Okresowo pojawia się na pustyni Atakama. Pozostałe regiony zajmują uboga roślinność kserofityczna (przystosowana do życia w suchych miejscach). Tereny nad rzekami zwykle porośnięte są przez akacje, oraz zarośla kamyszu. 

Środkowa część Chile jest bogatsza w roślinność. W regionie tym przeważa roślinność śródziemnomorska, taka jak np. wiecznie zielone krzewy matorral i espinales, a także rośliny laurowe, czy palmy miodowe. Z kolei w górach występuje piętrowy układ roślinności. Chile to nie tylko egzotyczne krajobrazy, ale również różnorodne kultury i zachwycające miejsca.