Afryka uznawana jest za kolebkę ludzkości. Co więcej, to drugi pod względem wielkości kontynent świata. Zastanawiasz się, ile jest krajów w Afryce? Otóż w Afryce znajdują się terytoria, w których skład wchodzi 59 niepodległych państw. Jednak tylko 54 uważane są za afrykańskie. Egzotyczna Afryka niemal od zawsze jest obiektem westchnień i marzeniem podróżniczym Europejczyków. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. Niezwykłe bogactwo przyrody, zapierające dech w piersiach krajobrazy, czy sawanny po brzegi porośnięte akacjami, to prawdziwa gratka dla fanatyków podróżowania i odkrywania nawet najodleglejszych kontynentów świata. 

Podczas zwiedzania można natknąć się na słonia, lwa, lamparta, bawoła, a nawet nosorożca! Co warto zobaczyć, będąc w Afryce? Możliwości jest mnóstwo i zarówno miłośnicy przygody i adrenaliny, jak i amatorzy nurkowania lub wylegiwania się na rajskiej plaży znajdą coś dla siebie. Wielbiciele eksplorowania niewielkich wysp koniecznie powinni udać się na Zanzibar, który położony jest w odległości około 50 kilometrów od wybrzeży Tanzanii. Przejrzystsze plaże, krystaliczna woda i rafy koralowe to prawdziwy raj na ziemi! Plaże, które koniecznie trzeba zobaczyć znajdują się na wybrzeżu wschodnim w pobliżu Jambiani i Paje. Nie bez przyczyny uznawane są za najpiękniejsze. 

Wodospady Wiktorii położne na rzece Zambezi, na granicy Zimbabwe i Zambii, określane są zaszczytnym mianem świata, które widać i słychać z kilometrów.  Góry Semien w Etiopii określane są jako najbardziej efektowne afrykańskie rejony górskie. Przylądek Dobrej Nadziei to miejsce, w którym podstawową atrakcją jest… zdumiewająca przyroda! U jego nasady leży Kapsztad, czyli jedna z najbardziej wyjątkowych aglomeracji na Ziemi. Jak każde południowoafrykańskie miasto stanowi swoiste połączenie nowoczesności, a także skrajnej biedy. To właśnie tam znaleźć można znane na całym kontynencie sklepy i hotele. 

Kilimandżaro wznosi się na 5900 m n.p.m. W jego skład wchodzą trzy szczyty: Kibo, Mawenzi i Shira, będące pozostałością po trzech wulkanach. Jest to najwyższa góra Czarnego Lądu, jednak jej zdobycie nie jest rzeczą niemożliwą. 

Afryka zachwyca nie tylko fauną i florą, ale również bogactwem kulturowym. Będąc na miejscu, można uprawiać sporty wodne, odwiedzać wycieczki safari lub po prostu napawać darami Matki Ziemi.