Australia i Oceania jest to część świata obejmująca Australię i wyspy Oceanii (Oceanu Spokojnego). Oceania obejmuje 14 krajów: Australia, Mikronezja, Fidżi, Kiribati, Wyspy Marshalla, Nauru, Nowa Zelandia, Palau, Papua-Nowa Gwinea, Samoa, Wyspy Salomona, Tonga, Tuvalu i Vanuatu. Australia i Oceania (a w zasadzie jej część) znajduje się na Płycie Australijskiej. Na uwagę zasługuje fakt, iż Oceania znajduje się na Płycie Pacyficznej.

Australia to szósty największy kraj świata. W związku z tym zwiedzenie jej wzdłuż i wszerz może być dość czasochłonnym zadaniem. Australia jest jednym z tych miejsc na ziemi, które zachwyca różnorodnością i odmiennością. Odseparowany kraj pobudza wyobraźnię i staje się marzeniem wielu podróżujących. 

Australia ma wszystko, jednak każdy podróżnik poszukuje czegoś zupełnie innego! Daintree Rainforest to australijska dżungla i najstarszy na świecie las tropikalny. Miejsce to oferuje spacer w buszu, piękne dzikie plaże, a nawet egzotyczny rejs w poszukiwaniu krokodyli!

Whitsundays to archipelag 74 wysp. To właśnie tam usytuowana jest jedna z najpopularniejszych plaż Whitehaven Beach. W tym miejscu nurkowanie w rafie koralowej nabiera zupełnie innego, rajskiego wymiaru. 

Będąc w temacie australijskich wysp, nie sposób jest nie wspomnieć o Fraser Island, czyli największej piaszczystej wyspie na świecie. Gigantycznym zainteresowaniem cieszą się tu 1-dniowe wycieczki po piaskowej autostradzie! 

Co powiesz na lekcje surfingu? Byron Bay, czyli miasteczko pełne surferów i beach barów w tym przypadku sprawdzi się na medal! Wybierając się do Sydney, nie powinniśmy zapomnieć również o spacerze ulicami Sydney. Na miejscu warto odwiedzić Królewski Ogród Botaniczny, który zachwyca różnorodnością roślin z całego świata, a także najbardziej popularny budynek, czyli Sydney Opera House. 

Z kolei największe wyspy Oceanii to: Nowa Gwinea, Wyspa Południowa, Wyspa Północna, Nowa Brytania, Nowa Irlandia, Nowa Kaledonia, Viti Levu, Vanua Levu, Bougainville, Guadalcanal, Makira, Espiritu Santo. 

Głównymi atrakcjami turystycznymi są: liczne rafy koralowe, Góra Kościuszki, która niekiedy podawana jako najwyższy szczyt Australii i Oceanii oraz Góry Owena Stanleya w Papui-Nowej Gwinei. Pasmo górskie położone jest w południowo-wschodniej części wyspy. Najwyższym szczytem jest Mount Victoria – 4072 m n.p.m.