Wodospady Iguazu to bez wątpienia jeden z tych niezapomnianych miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy. Potężne masy wody łączą się w wodospady o szerokości około 2 kilometrów. 80% obszaru wodospadu jest na terytorium Argentyny, natomiast pozostałe 20% na obszarze Brazylii. 

Jak już wspominaliśmy, ma on szerokość około 2 km i składa się z 275 wodospadów, które powstają dzięki licznym progom skalny. Średni przepływ wody wynosi 1756 m³/s. Szumy słyszane są w promieniu 20 km. Przy tych widokach warto zatrzymać się nieco dłużej! Ta perełka natury zachwyci nawet najbardziej wymagających i z natury zrzędliwych podróżników. Jeżeli planujesz odwiedzić wodospady, koniecznie zaopatrz się np. w torby foliowe, które zabezpieczą Twój podróżniczy sprzęt i droższe akcesoria. 

Wodospady Iguazu tworzone są przez płynącą po płaskowyżu rzekę Iguacu. W związku z tym wysokie, potężne i niebywale szerokie masy wydają się ciągnąć w nieskończoność. Nie bez przyczyny figurują na liście UNESCO i zostały także wybrane jednym z siedmiu przyrodniczych cudów świata.

Woda o brunatnym zabarwieniu, gęsta zieleń, a także liczne palmy dodają miejscu egzotycznego klimatu i pazura. Dodajmy, że na Wodospady Iguazu składa się 275 wodospadów, które powstają dzięki licznym progom skalnym. Patrząc na nie ze strony argentyńskiej, odnosi się nieodparte wrażenie, że jest to jeden, długi wodospad.

Po stronie brazylijskiej głównymi atrakcjami są: szlak Czarnych Studni uznawany są ekologiczne safari. Podczas wyprawy turyści mogą napawać się widokiem zachwycającej fauny i flory regionu. Miłośnicy adrenaliny i mocnych wrażeń powinny wybrać Szlak Macuco Safari, zakończone wpłynięciem do wodospadu

Po stronie argentyńskiej główną atrakcję stanowi 20-kilometrowa trasa w obrębie Parku Narodowego Iguaçu.