Tybet

Tybet. Niesamowita azjatycka kraina zwana ,,Dachem Świata”, która pełna jest niesamowitych górskich widoków, wiekowych klasztorów zamieszkałych przez uduchowionych mnichów i wymagających, acz wartych wysiłku tras trekkingowych i wspinaczkowych. Tybet to region stworzony dla miłośników nienaruszonej przez człowieka, dzikiej natury, a także najbardziej bogate duchowo miejsce na ziemi.

Fascynuje kulturą, która sprawia wrażenie zamrożonej w czasie. Fascynuje stylem i podejściem do życia tybetańskich mnichów, jak i prostych ludzi, którzy z uśmiechem nie schodzącym z twarzy chętnie podzielą się regionalną herbatą i mądrym inspirującym słowem.

Inspiruje malowniczymi widokami górskich przełęczy, jezior, wodospadów, lokalnych wiosek i licznych herbaciarni. Zachodzące słońce rozświetlające pokryte lodowcem góry, kładzie posępne cienie najwyższych szczytów świata. Odbijający się daleko niosącym echem szum górskich wodospadów grzmi wśród drzew. Niewypowiedziane piękno tego miejsca zdaje się dotykać duszy.

Zadziwia różnorodnością fauny i flory, niespotykaną nigdzie indziej aurą spokoju i wyciszenia. Stare, strzeliste drzewa, niemal dotykające nieba, rośliny i zwierzęta które świetnie dostosowują się do życia w często surowych, górskich sceneriach.

Budzi respekt i przeraża majestatem groźnych, niekiedy zabójczych ośmiotysięczników, w tym szczytu świata – Mount Everest, której strome, nieprzystępne zbocza zabrały już niejedno życie.

Szukającym ukojenia udostępnia swoje dzikie górskie szlaki, gdzie jedyną muzyką jaką można usłyszeć są śpiewy przelatujących nad głową ptaków i szum prastarych drzew.

Miłośnicy adrenaliny i mocnych wrażeń, mogą spróbować pokonać strach i własne słabości mierząc się z najwyższymi szczytami świata. Ekspedycje wspinaczkowe dostępne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych alpinistów trwają cały rok. Doświadczone, wyszkolone kadry wspinaczy z radością i troską poprowadzą śmiałków na sam szczyt świata. Czas na podróż życia – uwodzicielski Tybet czeka, a wraz z nim czekają niesamowite wrażenia, bezcenne wspomnienia i życiowe doświadczenia.