Boliwia jest to kraj leżący w środkowo-zachodniej części Ameryki Południowej. Jest niezwykle zróżnicowana zarówno pod względem przyrodniczym, jak i kulturowym. Najlepsza pogoda na zwiedzanie Boliwii to okres od kwietnia do października.

Będąc tam, warto odwiedzić przede wszystkim La Paz, czyli miasto położone na zboczach i dnie kanionu. Bez wątpienia warto udać się również na Mercado de Hechiceria, czyli targ przedmiotów magicznych, gdzie dostać można nie tylko różnego rodzaju zioła czy liście, ale również suszone płody lam. 

Zajmuje około 12 000 km2 powierzchni w południowo-zachodniej części Boliwii. Santa Cruz jest największym miastem Boliwii, obfitującym w wiele zabytków architektury kolonialnej pochodzących z XVI w. Jezioro Titicaca jest z kolei największym zbiornikiem słodkiej wody na całym kontynencie Ameryki Południowej. Warto wspomnieć również o dorzeczu Amazonki, które obejmuje niemal 50% powierzchni kraju. Jest więc doskonałym miejscem wspaniałym do obserwacji życia dzikiej i dziewiczej przyrody. 

Altiplano obfituje w niezapomniane i zapierające dech w piersiach krajobrazy. To właśnie tu można natrafić dymiące i czynne wulkany. Nie brakuje również malowniczych jezior, nazywanych inaczej lagunami. Południowa część Altiplano zaprasza na odwiedzenie największej na świecie pustyni solnej, czyli Salar Uyuni. Tego widoku nie zapomni się do końca życia. Widoku białej powierzchni pokrytej warstwą przezroczystej wody nie sposób jest zapomnieć do końca życia.

Podróżując po Boliwii, warto odwiedzić również miasteczko Sucre, które bywa określane jako białe miasto Ameryki. To ciche i spokojne miejsce, nie bez przyczyny wpisane jest listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz wielu ciekawych zabytków (m.in. dach klasztoru San Felipe Neri), oferuje także wąskie, ale urokliwe uliczki, cieszące oko białymi domami pokrytymi pomarańczową dachówką. Panoramę miasta podziwiać można ze wzgórza Iglesia de la Recoleta. 

Najlepszym czasem na zwiedzanie Boliwii jest okres od kwietnia do października. Boliwia to kraj, który z bezapelacyjnie warto odwiedzić. Odmienna kultura i zapierające dech w piersiach krajobrazy sprawiają, że Europejczyk poczuje się tam, jak w zupełnie innym świecie.