Turcja podobnie jak Zanzibar już od dłuższego czasu jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych! Wakacje w Turcji to doskonały sposób na niezapomniane wczasy przepełnione zapierającymi dech w piersiach widokami, ekscytującymi atrakcjami oraz doskonała pogodą. 

Turcja obfituje ponadto w spektakularne plaże! Niewielu jednak turystów zdaje sobie sprawę z faktu, iż oprócz szerokich i obłędnych plaż, czy przejrzystego i ciepłego morza Turcja ma do zaoferowania coś znacznie więcej. Chodzi oczywiście o zabytki oraz architekturę obok, których nie sposób jest przejść obojętnie. 

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że Turcja pod względem liczby turystów i popularności wyprzedziła już nawet Grecję i Hiszpanię! A to przecież nie lada wyczyn. Za cenę trójgwiazdkowego apartamentu np. na Majorce, w Turcji możemy pomieszkiwać w pięciogwiazdkowym hotelu z pakietem all inclusive. Co ważne, od maja do października temperatura przekracza lub utrzymuje się na poziomie 25 stopni Celsjusza. To właśnie dlatego turyści wyjeżdżający zupełnie poza sezonem wakacyjnym, nie muszą obawiać się o brak pogody czy niesprzyjająca aurę. 

Alanya, czyli gwarancja rajskich wakacji 

Alanya jest najpopularniejszym miastem w Turcji. Turyści wybierają to miejsce głównie z uwagi na bezbłędnie piaszczyste  plaże, spośród których najpopularniejsza jest plaża Kleopatry. Gigantycznym, zainteresowaniem cieszą się również niezwykłe jaskinie, a także historyczne zabytki. Hotele, które dostępne są dla odwiedzających przez cały rok to gwarancja najwyższego standardu. W zasadzie każdy z tego typu kurortów zapewnia szereg atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, np. animacje czy wieczory taneczne dla dzieci. To właśnie dlatego Turcja jest doskonałym pomysłem na wakacje z dziećmi

Ponadto będąc w tureckiej Alanyi warto udać się na wieże i zamek (Alanya Kalesi)! nawet jeżeli nie planujemy wejść do środka, to wjazd na górę jest podróżniczym obowiązkiem. Nieco bardziej leniwi turyści mogą wybrać wyjazd autobusem, który kosztuje dokładnie tyle sam, zwykły bilet miejski… a widoki są naprawdę spektakularne! Warto zwrócić również uwagę na Czerwoną Wieżę (turecki: Kızılkule), znajdującą się w herbie miasta Alanya. 

Kto nie widział  Pamukkale, ten nie widział Turcji wcale! 

Pamukkale to jeden z najsłynniejszych cudów natury w Turcji. Słowo “Pamukkale” oznacza… bawełniany zamek. Białe tarasy, spadające kaskadowo po zboczach, wyglądają wprost jak pole przepełnione śnieg pośród letniego i zielonego krajobrazu. Brzmi niesamowicie, prawda? 

Pamukkale – jak wygląda proces tworzenia? 

Białe tarasy, które w Pamukkale są cechą charakterystyczną powstały z osadów wapiennych nazywanych trawertynem. Trawertyn to nic innego, jak porowata skała osadowa, składająca się kalcytu i aragonitu. Powstaje ona wskutek ubytku dwutlenku węgla z roztworu w chwili gdy wody podziemne wypływają na powierzchnię. Nie bez przyczyny wapienne tarasy Pamukkale stały się wizytówką Turcji

Będąc w temacie tureckich wycieczek, warto odwiedzić również Kapadocję, czyli jedno z najpiękniejszych miejsc w Turcji. Miłośnicy obłędnych krajobrazów, poczują się tu jak w siódmym niebie. Doliny skalne w Kapadocji wydają się bowiem czymś zupełnie surrealistycznym! Jeśli marzysz o locie balonem, to nie znajdziesz lepszego miejsca niż właśnie Kapadocja

Turcja sprzyja także aktywnemu wypoczynkowi. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych oraz nurkowania. W Turcji wyśmienita obsługa, przepyszne lokalne dania i standard utrzymany na najwyższym poziomie to absolutna klasyka!