Alpy to najwyższe i najpiękniejsze góry Europy, które każdego roku przyciągają masę turystów. Ten pas górski rozciąga się od Austrii i Słowenii na wschodzie, przez Włochy, Szwajcarię, Liechtenstein oraz Niemcy, aż do Francji na zachodzie. Łącznie liczy 1200 kilometrów!

Alpy kuszą turystów obłędnymi widokami, a także nieskazitelnie czystym powietrzem. Nie brakuje tam również amatorów sportów zimowych, ponieważ śnieg na alpejskich lodowcach utrzymuje się aż od maja! W połączeniu z doskonale przygotowanymi trasami jest to dla nich zimowy raj na ziemi. 

Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się Matterhorn (4478 metrów n.p.m.), który nazywany jest jednym z najpiękniejszych alpejskich szczytów. Z kolei największą górą jest Wielki Dzwonniki, znajdujący się w Wysokich Taurach w Austrii. 

Warto dodać jednocześnie, że krajobraz Alp obfituje w strzeliste szczyty, i doliny U-kształtne. Najwyższym szczytem gór jest Mont Blanc (4800 metrów n.p.m.). Drugim szczytem jest Monte Rosa, liczącym 4634 metrów n.p.m. i znajdujący się w Szwajcarii. 

Warto podkreślić jednocześnie, że Alpy zachwycają nie tylko zimą. Jezioro Achensee jest największym jeziorem w Tyrolu. Jego znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim nienagannie przejrzysta woda. Surfowanie, nurkowanie, a nawet żeglowanie jest w tym miejscu czystą przyjemnością. Ponadto region wokół jeziora przepełniony jest zachwycającymi trasami rowerowymi, spośród których zarówno profesjonaliści, jak i hobbyści czy nawet amatorzy znajdą coś dla siebie. Dodatkowym atutem jest również ilość szlaków – jest ich aż 250! 

Zell am See to idealne miasteczko do letniego wypoczynku. Tutaj główną atrakcją jest jedyne w swoim rodzaju alpejskie jezioro Zeller See. Liczne hotele, kąpieliska, czy przystanie oferujące rejsy statkami gwarantują niezapomniane wrażenia i relaks na najwyższym poziomie!

Na spragnionych adrenaliny czekają górskie trasy rowerowe oraz przejażdżki kolejkami linowymi. Dzięki temu możliwe jest podziwianie panoramy okolicy, w tym zarówno miejscowości, jak i jezior. Kolekcjonerzy wspaniałych chwil i widoków bez wątpienia poczują się tam, jak w raju!