Yellowstone jest pierwszym, a jednocześnie najstarszym Parkiem Narodowym na świecie. Znajduje się tam m.in. Wielki Kanion Yellowstone oraz jezioro Yellowstone. Park ten nie jest dostępny dla turystów przez cały rok. Kanion znajduje się w samym sercu parku i liczy sobie około 30 km. 

Można go podziwiać z kilku punktów widokowych min. Artist Poin. Oprócz wielokolorowych, lecz niebywale stromych skał dostrzec można również kilka wodospadów min. Upper Falls. Z kolei Yellowstone to największe jezioro w Parku Narodowym Yellowstone. Znajduje się na wysokości 2376 m n.p.m., a jego średnia głębokość wynosi 42 metry.

Co ciekawe, od listopada w zasadzie wszystkie drogi wjazdowe do parku pozostają zamknięte. Jedyną przejezdna trasa, którą można dostać się na północne obrzeża parku, jest droga numer 89. Yellowstone oprócz niesamowitych widoków zachęca również obecnością rzadkich i dzikich zwierząt. 

Są wśród nich m.in.: bizony, jelenie amerykańskie, nawet kilkadziesiąt tysięcy jeleni mulaków, łosie widłorogi i jelenie wirgińskie, owce gruborogie. Mieszkańcami Yellowstone są również wilki, lisy, kojoty, pumy, rysie, żbiki i łasice, a także niedźwiedzie. 

W związku z tym, że Park Yellowstone znajduje się na wyżynie otoczonej górskimi pasmami, typowymi obiektami przyrodniczymi są: wodospady (Firehole, Yellowstone), gorące źródła (Grand Prismatic Spring), gejzery (Old Faithful, Steamboat Geyser), a także kaniony (Kanion rzeki Yellowstone). 

Warto dodać, że klimat Yellowstone determinowany jest przede wszystkim położeniem nad poziomem morza. Latem średnia temperatur wynosi od 21 do 27°C, ale na większych wysokościach wskaźniki temperatur mogą spadać nawet spadać nawet poniżej 0°C. Letnie popołudnia zwykle idą w parze z gwałtownymi burzami. 

Wiosną i jesienią dzienne temperatury mieszczą się w przedziale od -1 do 16°C. Noce są zimne od −5 do −20 °C. Z kolei zimy są mroźne, a temperatury oscylują między −20 do −5°C. Opady w parku cechują się przede wszystkim dużym zróżnicowaniem w zależności od położenia. Co więcej, śnieg może wystąpić niemal o każdej porze!