Machu Picchu to nic innego, jak Zaginione Miasto Inków i jeden z 7 Cudów Świata. Miasto znajduje się na jednym ze szczytów na wysokości 2400 m n.p.m. U podnóża gór płynie rzeka Urubamba. Jest to swego rodzaju mur obronny miasta.

Machu Picchu rocznie odwiedza setki tysięcy turystów. Miasto zbudowane zostało na kilku poziomach, wewnątrz których znajdują się schody. 

W niższej części znajdują się ruiny domów mieszkalnych, w wyższej zaś zabudowania centrum kulturowego. Do tej pory nie jest znany powód opuszczenia tego miejsca. Oszacowano jednocześnie, że mieszkało około 1500 osób, gdzie większość stanowiły kobiety. Przypuszcza się więc, że było to sanktuarium Dziewic Słońca.

Świątynia Słońca była bowiem miejscem, w którym składano ofiary bóstwu słońca. Był on najważniejszy w inkaskim systemie wierzeń. Do świątyni wejść mogła wyłącznie najwyżej postawiona elita i najbardziej cenieni kapłani. Według niektórych badaczy była tam również mumia Pachacuteca.

Inną świątynią, którą koniecznie powinni odwiedzić turyści, jest Świątynia Trzech Okien. To niepowtarzalne miasto w dalszym ciągu kryje w sobie wiele tajemnic i nieodkrytych zakamarków. Jest to również obowiązkowy punkt, który koniecznie należy odhaczyć podczas podróży do Peru.

Śmiało można powiedzieć, że Machu Picchu już od momentu odkrycia zwróciło na siebie uwagę całego świat. Najróżniejsze badania trwają na na jego terenie już setki lat. Miasto to przepełnione jest tajemnicami i nieodkrytymi miejscami. To również obowiązkowy punkt podczas wycieczki do Peru!

Kiedy pojechać do Machu Picchu? Bez wątpienia najlepszym okresem będą miesiące od maja do końca września. Wówczas panuje pora sucha, a pogody sprzyjają długim godzinom spędzonym na zwiedzaniu i eksplorowaniu nieznanych zakątków.