Ameryka Południowa

Ameryka Południowa to kontynent dla podróżnika żądnego przygód, miłośnika piękna i bezczelności dzikiej natury i odważnego kolekcjonera silnych wrażeń i emocji. Amazońskie lasy deszczowe, dziedzictwo starożytnych Inków, andyjskie szczyty, patagońskie lodowce, białe piaszczyste plaże, szalone nocne życie, piękni, gorący mieszkańcy. Brazylia, Meksyk, a może Ekwador? Ameryka Południowa to niesamowicie zróżnicowany ląd, który nie może umknąć uwadze żadnego ambitnego podróżnika.

Spotkaj się oko w oko z drapieżnymi mieszkańcami wodnego świata Amazonki, przepływając łodzią wzdłuż najdłuższej rzeki świata. Przekonaj się jak dzika i niesamowita jest amazońska dżungla, pełna niesamowitych roślin i osobliwych zwierzęcych mieszkańców. Poczuj niesamowitą siłę i energię wodospadów Iguazu, przenieś się do czasów starożytnych kontemplując pozostałości budowli wzniesionych przez Inków, odwiedź aktywną sejsmicznie Ognistą Ziemię, której żyzne gleby wydają na świat soczystą, bujną południową roślinność, zobacz niezwykłe stworzenia zamieszkujące wyspy Galapagos.

Ameryka Południowa to nie tylko bogactwo darów natury. Odwiedzić możesz niesamowite, wysoko rozwinięte miasta, pełne bogactwa, przepychu i zaskakujące nowoczesnością i organizacją komunikacyjną, niezwykle przyjazną i dostępną dla turystów przybywających tu z całego świata. Zwiedzaj kolonialne miasta, których brukowane drogi przechodzą obok licznych placów, trwających w niezmienionej formie od XVIII wieku. Nocuj w luksusowych hotelach w centrach miast, rozsmakuj się w przepysznych lokalnych specjałach, weź udział w największym karnawale świata w Rio de Janeiro i daj się porwać rytmowi brazylijskiej samby, kolumbijskiej salsy bądź argentyńskiego tanga. Ameryka Południowa to światowa stolicy muzyki, tańca towarzyskiego i szalonej zabawy do białego rana. To idealne miejsce, w którym ,,gorączka sobotniej nocy” nabiera nowego, namacalnego znaczenia.

Od wspaniałego wachlarza krajobrazów dzikiej natury, po cuda infrastruktury miejskiej. Ameryka Południowa to prawdziwy raj dla turysty chłonącego wzrokiem wszystkie cuda jakie oferuje wielki zamorski świat.