Holandia położona jest w zachodniej Europie, nad Morzem Północnym. Jest jednym z najmniejszych krajów Starego Kontynentu. Mimo że zwykle kojarzona jest przez turystów z wiatrakami i rowerami, to jest to spore uproszczenie.

Holandia jest wyjątkowym krajem, zachwycającym wieloma zabytkami, a także niepowtarzalną i unikatową kulturą. Amsterdam jest bez wątpienia jego największą atrakcją. Stolica Holandii to wbrew pozorom nie tylko magiczne i klimatowe uliczki, ale także architektura, w której nowe budownictwo przeplata się z klasyką. W związku z tym, że Holendrzy przez długie lata zajmowali się sztuką odwiedzenie Rijksmuseum i Muzeum Van Gogha to punkty obowiązkowe na podróżniczej mapie Holandii. 

Z kolei Rotterdam jest tym miastem, które bez dwóch zdań może poszczycić się najnowocześniejszym budownictwem. Oprócz tego zachwycające mosty, ruchliwe ulice, a także drapacze chmur czy gigantyczne domy towarowe… to elementy obok których naprawdę trudno jest przejść obojętnie! Warto podkreślić jednocześnie, że Holandia nie należy do krajów o zróżnicowanym składzie etnicznym. Zdecydowana większość w państwie stanowią Holendrzy (96%). 

Nie sposób nie wspomnieć również o Kinderdijku, czyli małej wiosce położonej około 25 od Rotterdamu. Na miejscu znajduje 19 zabytkowych wiatraków, tworząc tym samym największe skupisko w Holandii. Co więcej, znaczna część jest w dalszym ciągu zamieszkania, nadając magiczności i tajemniczości. 

Z kolei Delft może poszczycić się zaszczytnym mianem najpiękniejszego miasta w Holandii. Urokliwy rynek, a także uliczki położone kanałami nadają mu niepowtarzalny charakter, niczym z pocztówki. 

Warto podkreślić jednocześnie, że miłośnicy kwiatów zdecydowanie powinni udać się do Hiszpanii wiosną. Dlaczego? W tym przypadku odpowiedź może być tylko jedna. Pola po brzegi porośnięte tulipanami! Żółte, czerwone, fioletowe, pomarańczowe to tylko nieliczne kolory, z których powstają kwiatowe dywany!

Dodajmy jeszcze, że panujący w Holandii klimat jest morski, umiarkowany i ciepły. Średnia temperatura stycznia wynosi od około 1°C na wschodzie do około 3°C na zachodzie. Natomiast w lipcu wskaźniki temperatur wahają się od 17°C do 19°C.