Europa jest kontynentem, który w całości leży na półkuli północnej. Przez jej zachodnie krańce przechodzi południk 0, dzieląc Europę na półkulę wschodnią i zachodnią. Kontynent ten ma aż 10,2 mln km2 i podzielony jest na 46 państw. Każde z nich ma swoją własną i unikatową historię, którą bez wątpienia warto zgłębić.

Stare powiedzenie mówi „cudze chwalicie, swego nie znacie” i jest w tym sporo prawdy! Europa jest bowiem połączeniem słonecznych klimatów Hiszpanii i Portugalii oraz chłodów prosto z Norwegii czy Finlandii.

Marbella jest to miasto położone w południowej Hiszpanii

Które miasta Europy są najpiękniejsze? W tej kwestii zdania są podzielone! Nie ulega jednak wątpliwości, że niemal w każdym europejskim mieście czeka na nas cała masa zabytków i zachwycających miejsc, które na długo pozostaną w pamięci. 

Dla przykładu Wenecja jest to włoskie miasteczko na wodzie, które zachwyca architektonicznymi detalami, wąskimi uliczkami i wszechobecnymi gondolami. 

Dubrownik, który powszechnie znany jest jako perła Adriatyku, to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Największe atrakcje usytuowane są w jednym miejscu, czyli na starym mieście. Mowa tu m.in. o gotycko-renesansowym Pałacu Rektorów, Kolumnie Rolanda, czy klasztorze i kościele franciszkanów. Kolejnym obowiązkowym punktem podróży po Europie jest Paryż, czyli miasto zakochanych. Urokliwe uliczki, spacer wzdłuż Sekwany, słynne Pola Elizejskie, wjechanie na wieżę Eiffla, a także zwiedzanie katedry Notre Dame to obowiązkowe punkty wizyty w tym mieście. 

Będąc w temacie europejskich wycieczek, serca amatorów urokliwych uliczek i klimatycznych restauracji bez wątpienia skradnie Lizbona, czyli stolica Portugalii. Niesłabnącą popularnością wśród turystów z całego świata cieszą się tam Klasztor Hieronimitów, twierdza Torre de Belém i Pomnik Odkrywców. Nie sposób nie wspomnieć również o pysznej lokalnej kuchni i wyśmienitym winie!

 Londyn to miasto, w którym bogata historia przenika się z nowoczesnością. Tower Bridge to najsłynniejszy i najbardziej rozpoznawalny most. To również jeden z najchętniej odwiedzanych londyńskich zabytków. Obłędnie prezentuje się nocą, gdy światła odbijają się w wodach rzeki. Notting Hill to niezwykle zamożna i kolorowa dzielnica Londynu! To iście filmowe miejsce zyskało światową sławę za sprawą hollywoodzkiej produkcji „Notting Hill”. 

Europa jest pełna magicznych miejsc, które niewątpliwie na długo pozostaną w pamięci. Co więcej, jest ona na tyle ogromna i zjawiskowa, że szukanie wrażeń na innych kontynentach staje się zupełnie zbędne.