Korfu to plaża, która bywa nazywana również grecką ślicznotką. Jeśli można określić ją w trzech stwierdzeniach, prawdopodobnie byłoby to: wspaniałe zielone krajobrazy, błękitna woda, a także zabytki! Zastanawiasz się jakie są atrakcje Korfu? Co warto zobaczyć?

Korfu jest niewątpliwie jedną z najbardziej urokliwych i wdzięcznych wysp Morza Jońskiego, która położona jest u wybrzeży Albanii. To właśnie ta wyspa uznawana jest za najdalej wysuniętą wyspę na zachód terytorium Grecji. Korfu stanowi swoistą mieszankę zapierających dech w piersiach krajobrazów, cudownych plaż, stromych klifów, a także malowniczych wiosek do złudzenia przypominających te włoskie. 

Już na początku warto wspomnieć o tym, że starówka Korfu wpisana została na liście UNESCO i to dokładnie tu cesarzowa Sissi zbudowała swoją letnią rezydencję. Szukasz odpowiedzi na pytanie: co warto zobaczyć, będąc na Korfu? Jakie są główne atrakcje? 

Korfu. Kerkira to grecki cud

Kerkira jest to stolica tej greckiej wyspy. Jednocześnie uznawana jest za jedno z najciekawszych miast w Grecji. Na Kerkirze znajdziemy znajdziemy zarówno całą masę fantastycznych i unikatowych zabytków historycznych, jak i cala masę krętych i wąskich uliczek. Najważniejszym i niejako flagowym placem w Kerkirze jest Spinalanda, gdzie  zobaczyć można m.in. Rotundę Maitlanda. Wskazane jest także skorzystanie z propozycji jednego z wielu dorożkarzy i przejażdżkę magicznymi zakątkami tego urokliwego miasteczka. Na Kerkirze warto odwiedzić także wenecką twierdzę, bizantyjskie i archeologiczne muzeum, a także pałac św. Michała i św. Jerzego. 

Będąc na Korfu, grzechem byłoby niezwiedzenie Palaiokastritsa, czyli niewielkiej wioski położonej w północnej części wyspy. Wybrzeże obfituje w zieleń, a także ciągnące się górskie stoki. Okolica Palaiokastritsa jest niebywale malownicze i bajkowa. Niedaleko od Paleokastritsy znajduje się także Zamek Angelokastro, czyli zamek aniołów. Z tej perspektywy widok na Korfu robi naprawdę  piorunujące wrażenie.

Korfu dla zakochanych? To jak najbardziej możliwe!

Korfu to także Kanał Miłości w Sidari, czyli perfekcyjne miejsce na wakacje we dwoje. Kanał Miłości znajduje się w kurorcie Sidari, dokąd z łatwością dotrzeć można ze stolicy wyspy.  Tworzą go piaskowcowe – „złote” klify, skąpane w lazurowych wodach. Miejsce to niewątpliwie okaże się gratką dla miłośników oszałamiających widoków, a także kąpieli w ciepłych i przyjemnych wodach. 

Nie sposób nie wspomnieć także o Aqualandii, czyli najznakomitszym greckim park wodnym położonym w samym sercu Korfu,a  dokładnie w miejscowości Agios Ioannis. To doskonały sposób na spędzenie wakacji z dziećmi!  Do dyspozycji turystów są bowiem dmuchane zamki, baseny, a także ponad 20 zjeżdżalni! 

Korfu – pogoda rozpieszcza przez cały rok! 

Lato na Korfu jest ciepłe i suche, a temperatura zimą  umiarkowana. Średnia temperatura roczna na Korfu wynosi około 21°. 

Szukasz odpowiedzi na pytanie, czy warto udać na się na wakacje na Korfu? Odpowiedź brzmi, zdecydowanie! Wyspa ta nieprzypadkowo znajduje się w  czołówce najciekawszych miejsc Grecji, a także najchętniej odwiedzanej wyspy przez turystów z całego świata! Korfu to doskonała propozycja dla rodzin z dzieckiem. Mimo że każdego roku odwiedzają ja tłumy turystów, to w dalszym ciągu zachowuje swój unikatowy i niepowtarzalny charakter.