3 stolice państw, które trzeba odwiedzić!

Lublana

Stolica Słowenii, czyli Lublana to pierwsza stolica, której nie można pominąć w swoich planach urlopowych. Dlaczego? Otóż w tej niepozornej przestrzeni na mapie świata kryje się ogrom zabytków, a wśród nich: przepiękne Stare Miasto, zamek na wzgórzu, fontanna Herkulesa. Ale to nie wszystko. Wielbiciele zwiedzania kościołów mogą tu podziwiać przepiękne freski w Kościele św. Jerzego. Ci, którzy kochają kulinaria mają okazję do tego, by spróbować lokalnych smaków. A te są naprawdę wyborne i godne polecenia!

Praga

Stolica Czech zachwyca przyjezdnych swoja gościnnością, klimatem i urokliwym miejscami. To, co jest najbardziej charakterystyczne dla czeskiej Pragi, to przede wszystkim ogromna ilość mostów. Znana i często uczęszczany Most Karola to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Pradze. Ale to nie jedyne miejsce, które koniecznie należy tam zobaczyć. Do innych należą: Złota Uliczka, Ściana Johna Lennona, Praski metronom, Wzgórze Wyszehrad, Ratusz Nowomiejski, Tańczący Dom nad Wełtawą, Galeria Narodowa, Brama Prochowa. Jak widać, zabytków jest naprawdę wiele i żaden turysta nie będzie się tutaj nudził! Nie sposób nie wspomnieć także o doskonałej, czeskiej kuchni! Tych smaków po prostu trzeba spróbować!

Lwów

Mimo,że dojazd do Lwów bywa czasami trudno, to widoki jakie czekają na przyjezdnych są warte, by pokonać tę trasę. Ceny we Lwowie, czyli stolicy Ukrainy są naprawde niskie, zatem bez problemu wypróbujemy tu różnorodnych smaków, spróbujemy lokalnych trunków, wynajmiemy mieszkanie i odwiedzimy ważne miejsca, nie rujnując przy tym domowego budżetu. Co warto zwiedzić we Lwowie? Miejsc godnych odwiedzenia jest naprawdę wiele, a wśród nich liczne malownicze parki, Czarna kamienica, Arsenał Miejski, Ossolineum, Baszta prochowa, Rynek, Cmentarz Łyczakowski, Uniwersytet Lwowski, Kopiec Unii Lubelskiej, Opera Lwowska.

Jak widać wcale nie trzeba jechać w odległe zakątki świata, wspinać się na Mount Everest czy Mount Blanc albo jechać do gorącej Brazylii, by znaleźć genialne widoki i niepowtarzalne wrażenia!