tajlandia

3 pomysły na wycieczkę dla osób, które kochają plaże

Dla niektórych największym marzeniem jest zdobycie najwyższego szczytu świata, czyli Mount Everest, znanego także pod nazwą Czomolungma, dla innych pływanie w krystalicznej wodzie i spędzanie czasu w hamaku na rajskiej plaży. W dzisiejszych czasach oba te marzenia są dość proste do zrealizowania. Wystarczy trochę chęci, uporu, zasobów finansowych i możemy ruszyć w największa przygodę naszego życia. Dziś skupimy się jednak nie na szczytach górskich takich, jak Mount Everest, a na plażach, piasku, wodzie i słońcu. Gdzie pojechać, jeśli kochasz pływać, nurkować, opalać się?

Brazylia

Brazylia to największe państwo położone w Ameryce Południowej. Powierzchnia Brazylii zajmuje niemal połowę tego kontynentu. To sprawia, że to miejsce jest bardzo bogate kulturowo, pełne kontrastów i atrakcyjne dla zwiedzających. Szczególnie tych, którzy kochają wodę. Brazylia położona jest bowiem nad Oceanem Atlantyckim. Takie położenie Brazylii sprawia, że jest to istny raj dla surferów, miłośników innych wodnych sportów i relaksu na plaży.

tajlandia

Zanzibar

Zanzibar to kierunek, stanowiący dla wielu spełnienie marzeń, istny raj. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu Zanzibar leży około 40 kilometrów od wybrzeży Afryki. A tak odległe zakątki świata fascynują, zachwycają swą odmiennością. Zanzibar warto odwiedzić z wielu powodów. Można tu znaleźć wszystko, czego potrzebuje człowiek do maksymalnego odprężenia. Bogata kulturę, przyjaznych ludzi, przepiękne krajobrazy, zapierające dech w piersiach widoki. Ponadto na Zanzibarze można zobaczyć gatunki zwierząt, które nie występują nigdzie indziej. Taka wyprawa jest zatem jednocześnie sporą dawką wiedzy o faunie i florze w praktyce.

Tajlandia

Azja miłośnikom gór kojarzy się z najwyższym szczytem, czyli Mount Everest. Z kolei tym, którzy kochają wodę… z rajskimi wyspami i pięknymi plażami. Bardzo popularnym kierunkiem jest obecnie Tajlandia. Wspaniałe jedzenie, przyjaźni tubylcy, stosunkowo niskie ceny, zachęcają do tego, by odwiedzić Tajlandię. Tajlandia jest uwielbiana zarówno przez surferów, kitesurferów, jak i zwolenników pracy zdalnej.

zanzibar