Podróżowanie z dziećmi samolotem: co zabrać ze sobą?

Dziś rodzice i ich dziecko zaczynają podróżować dosłownie w momencie narodzin dziecka, choć niektórzy wolą poczekać kilka lat. Oczywiste jest, że trzeba zabrać standardowy zestaw rzeczy, które zabraliby dorośli bez dzieci. Przeczytaj więcej o tym, jakie przedmioty mogą być przydatne dla Twojego dziecka w samolocie.

Niemowlęta do 2 roku życia

W przypadku niektórych krótkich lotów może nawet nie być konieczne kupowanie osobnego biletu dla niemowlęcia, jeśli będzie ono trzymane przez rodzica przez cały czas trwania lotu. Jednak matki często kupują bilet na dłuższe loty lub dla dodatkowego komfortu. Niemowlę przez cały lot pozostaje w wygodnym foteliku samochodowym lub specjalnym urządzeniu do przenoszenia. Niektóre linie lotnicze zapewniają specjalne gondole dla niemowląt.

Zalecany zestaw przedmiotów do przewożenia na pokładzie:

  • żywność dla niemowląt i woda (zgodnie z ustalonymi wymaganiami nie więcej niż 1 litr);
  • środki higieny osobistej (pieluchy, serwetki, pieluchy, smoczek z klipsem);
  • ubrania (zapasowy zestaw wygodnie zmienionych ubrań);
  • Środki PMP (przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, dezynfekujące, z choroby lokomocyjnej);
  • ulubione zabawki według wieku.

Żywność dla dzieci musi być umieszczona w oddzielnych pojemnikach. Wszystkie rzeczy dzieci wraz z dorosłymi muszą zmieścić się w jednym lub dwóch akcesoriach, a bagaż podręczny nie może przekraczać maksymalnych dopuszczalnych wymiarów.

Młode mamy i tatusiowie decydują się na noszenie wszystkich rzeczy dla dziecka w torbie z przegródkami na jedzenie, środki higieniczne i wystarczającą ilością miejsca na inne przedmioty. Akcesoria dla dzieci w podróży posiadają specjalne termo kieszenie na ciepłe napoje i są nie większe niż standardowa damska torebka miejska.

Wiele linii lotniczych zezwala na przewóz więcej niż jednego akcesorium na pokładzie, o ile przestrzegane są podstawowe zasady dotyczące bagażu podręcznego. Dlatego wszystkie rzeczy dziecka można umieścić w torbie dla mamy, a swoje w dodatkowej torbie. Można też kupić większe akcesoria dla dzieci w podróży dla wszystkich elementów.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym od 2 do 7 lat

Od 2 roku życia należy obowiązkowo zakupić osobny bilet dla dziecka. W związku z tym na pokład może zostać zabrana większa ilość bagażu dla pojedynczego pasażera. Podstawowe potrzeby (zmiana odzieży, lekarstwa i środki higieniczne) pozostają bez zmian. Jeśli dziecko jest już przyzwyczajone do jedzenia dorosłych, nie ma potrzeby przyjmowania specjalnego posiłku. W ten sposób torby rodziców będą lżejsze, a wolne miejsce w akcesoriach będzie można zastąpić bardziej przydatnymi przedmiotami.

Już w samolocie można kupić plecak dla dziecka i schować w nim dodatkowe rzeczy na czas lotu. Nawet przez kilka godzin, marudne dziecko powinno mieć zapewnioną rozrywkę, dlatego plecak można wypełnić następującymi akcesoriami dla dzieci w podróży:

  • Książki edukacyjne z zadaniami;
  • ulubione bajki;
  • blok do rysowania (lub specjalny tablet);
  • zestaw kart z zadaniami na drogę;
  • kompaktowe puzzle (od 3 lat dla najmniejszych).

To najbardziej zabawne gry dla dzieci w wieku przedszkolnym, które mogą urzekać na długi czas. Oczywiście nie mogą obejść się bez ulubionej miękkiej lub plastikowej zabawki, jeśli jest wystarczająco kompaktowa. I wszystko można umieścić w swoim osobistym dziecięcym plecaku.