Mauritius – wulkaniczny raj

Jeżeli planujesz zapewnić sobie sporą dozę wakacyjnego luksusu, Mauritius będzie idealnym cele m podróży. Pokój z widokiem na morze, w wysokostandardowym hotelu na rajskiej plaży. Pyszne, orzeźwiające koktajle przygotowane ze świeżych, lokalnych owoców oraz przepysznie przyrządzone owoce morza, podawane w barze tuż obok basenu, spa i  szeroki dostęp do rozrywek zapewniających niezapomniane wrażenia do końca życia. Rozbudziliśmy Twoją wyobraźnię? To i wiele więcej czeka na wyspie Mauritius – najbogatszej wyspie Afryki Wschodniej, leżącej na ciepłych wodach Oceanu indyjskiego.

Rajska wyspa pośród raf

Mauritius to wyspiarski kraj położony około 900km na wschód od Madagaskaru, który niemal całkowicie otoczony jest pełnymi życia i kolorów rafami koralowymi. Jego teren stanowi w większości płaskowyż, z niewielkimi górami, które niegdyś mogły tworzyć podnóża starożytnego wulkanu. Wyspę w połowie pokrywają planacje trzciny cukrowej, herbaty oraz uprawianych lokalnych warzyw, ale nie brak na niej bujnych lasów tropikalnych, które stanowią domy różnorodnych gatunków zwierząt: ssaków, ptaków i owadów.

Klimat jaki panuje na wyspie w ciągu roku jest morski i tropikalny, zależny od panującej pory: latem, które trwa od grudnia do kwietnia, jest gorący i wilgotny, a zimą trwającą między majem, a listopadem – ciepły i suchy.

Luksus przez wielkie ,,L

Wypoczywaj luksusowo dzięki szerokiej dostępności hoteli i pięknych kurortów, niezawodnym usługom i świetnie zaplanowanej infrastrukturze, a obecność lotniska ułatwi i uprzyjemni dotarcie do celu. Oddaj się szalonym rozrywkom takim jak kitesurfing, nurkowanie z akwalungiem, czy narty wodne. Spędź emocjonujący wieczór i noc w kasynie, by następnego dnia udać się na pole golfowe, bądź powędkować w ciepłych, czystych wodach oceanu, wsłuchując się w  kojący szum fal…

Mauritius – wyspa ukochana przez naturę

Miłośnicy odkrywania dzikiej przyrody także będą zachwyceni dostępnymi na wyspie wycieczkami i rezerwatami przyrody. Trekking po wilgotnym tropikalnym lesie pośród licznych wodospadów, poznawanie niesamowitych gatunków zwierząt, zarówno tych podwodnych, jak i żyjących w głębi lądów i lasów, zamieszkujących w licznych rezerwatach dzikiej przyrody, a także zwiedzanie okolicznych wiosek.

Fascynująca historia i piękne krajobrazy

Wielokulturowa, etniczna stolica, jaką jest Port Louis, wzbudzi zachwyt u najbardziej wymagającego podróżnika. To tutaj regionalni sprzedawcy oferują wyroby włókiennicze, biżuterię, cukier oraz przetwory na licznych miejskich bazarach. Niezapomnianą pamiątką będzie także zwiedzenie dwóch obecnych na Mauritiusie obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pierwsza z nich to Aaprvasi Ghat. Jest to zespół majestatycznych budynków postawionych w 1849r. dla przybywających licznie imigrantów. Niektóre budynki, mury i pozostałości stoją po dziś dzień.
Drugim z nich jest bajeczny półwysep Le Monre Brabant, na którym znajduje się góra o tej samej nazwie, a jej szczyt sięga 556 m.n.p.m.

Kraina jak z bajki

Wielokulturowość i obecność wielu religii przyjaźnie nastawionej do przybyłych populacji tubylców jest idealnym dopełnieniem obrazu Mauritiusa. Połączenie kultur Indii, Pakistanu, Chin i Francji nadaje temu miejscu niesamowity, egzotyczny, etniczny klimat, a także stworzy możliwość wzięcia udziału w najprzeróżniejszych fascynujących świętach i festiwalach, pełnych kolorów, dobrej zabawy, muzyki i radości. Tylko tutaj można zobaczyć wiele przepięknych miejsc, które stworzyła natura. Budzący respekt i nutkę niepewności wygasły wulkan Trou aux Cerfs, niewiarygodne siedmiokolorowe ziemie Chamarel, wąwozy Black River, a także te stworzone przy pomocy ludzkiej ręki: Park Narodowy Black River Gorges, Ogrody Botaniczne Sir Seewosagur Ramgoolam.

Odwiedzenie raju na Ziemi jakim jest wyspa Mauritius to idealny plan na spędzenie urlopu, miesiąca miodowego, czy wakacji. Luksusowe apartamenty i potrawy z rajskiego zakątka będą dodatkowym uprzyjemnieniem spędzonego tu czasu. To będą wakacje Twojego życia!