Jakie emolienty dla niemowląt? Garść sprawdzonych porad

Odpowiednia pielęgnacja skóry niemowląt to temat, który u wielu rodziców wywołuje skrajne emocje. Wiąże się to przede wszystkim z silnym uczuciem strachu związanym np. z podrażnieniem czy uszkodzeniem delikatnej skóry bobasa. Jak powszechnie wiadomo, skóra maluchów jest znacznie bardziej cienka niż w przypadku osób dorosłych. Dlatego też wymaga stosowania odpowiednich preparatów. Z pomocą przyjdą emolienty dla niemowląt, które z powodzeniem mogą być stosowane również przez osoby dorosłe. Uniwersalne dermokosmetyki dla całej rodziny? Produkty takie posiada w swojej ofercie Dexeryl, który zalecany jest właśnie do pielęgnacji skóry niemowląt już od 1. miesiąca życia.

Emolienty dla niemowląt i dorosłych?

W przypadku emolientu w kremie Dexeryl skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych. Produkt nie tylko wzmacnia barierę ochronną skóry, ale również wykazuje długotrwałe i głębokie działanie nawilżające. Dzięki temu, że nie posiada w składzie parabenów i sztucznych barwników doskonale sprawdzi się jako emolienty dla niemowląt. Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry maluchów? W tym przypadku należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach:

  • podczas kąpieli warto stosować delikatne kremy myjące,
  • podczas kąpieli nie należy używać myjek lub gąbek,
  • produkty aplikowane na skórę powinny zawierać wyłącznie naturalne składniki,
  • produkty nawilżające należy wcierać w skórę nawet 2-3 razy dziennie.

Pielęgnacja dopasowana do potrzeb

Należy wspomnieć jednocześnie, że emolienty dla niemowląt to produkty hipoalergiczne. Dzięki temu maksymalnie zminimalizowane zostaje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Co ważne, po użyciu emolientów stosowanie innych produktów przeznaczonych dla maluchów, jak np. oliwki nie jest już konieczne. Jest to również olbrzymia oszczędność finansowa, ponieważ zamiast kilku produktów, rodzice wybierają zaledwie jeden – skuteczny. Warto wspomnieć również o tym, że emolienty po nałożeniu na skórę tworzą tłusty film. Dzięki temu na skórze powstaje swoista – wchłanialna – warstwa ochronna.

Emolienty dla niemowląt z powodzeniem mogą być aplikowane również w momencie, gdy warunki pogodowe za oknem nie są zbyt sprzyjające. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie podrażnień i zaczerwienień na buzi, zwłaszcza wtedy, gdy panuje mróz. Jak widać, emolienty dla niemowląt to niezwykle uniwersalne kosmetyki, które z powodzeniem mogą być stosowane również przez dorosłych. Zróżnicowane pojemności pozwalają na dostosowanie produktu do potrzeb i ilości członków rodziny.