Jakie akcesoria zabrać dla dzieci w podróży?

Temat podróży z dziećmi u wielu rodziców wywołuje uczucie niepewności. Szczególnie wtedy, gdy wiąże się to z długimi godzinami spędzonymi w samochodzie lub samolocie. Nie ulega wątpliwości, że najmłodsi członkowie rodziny w trasie potrzebują nie tylko poświęcenia uwagi, ale też wciągającego i interesującego zajęcia. 

Kilka słów o podróżach z dziećmi 

Podróże z dziećmi upływają o wiele płynniej, kiedy to dorośli zadają o właściwe wypełnienie czasu i atrakcje maluchom. Dlatego tak ważne jest, aby nieco wcześniej poznać sprawdzone i kreatywne sposoby na dzieci w podróży. Wybór najodpowiedniejszych gier i zabaw zależeć będzie przede wszystkim od wieku naszej pociechy. Zupełnie inne atrakcje należy przygotować dla niemowlaka, a inne dla energicznego 3-latka. W przypadku podróży z niemowlakiem najważniejsze jest zabranie zabawek, które przykują uwagę malucha. Może to być ulubiony pluszak, grzechotki czy książeczki z szeleszczącymi elementami. 

Dzieci w podróży w wieku 1 lub 2 lat z pewnością zachwycone będą z nowych zabawek, które doszczętnie pochłoną ich uwagę, ulubione lalki, pacynki lub akcesoria, po które najczęściej sięgają w domu. 

Dzieci w podróży… i co dalej? 

Dla wielu starszych dzieci perspektywa usiedzenia w jednym miejscu wydaje się zupełnie niemożliwa. Podróże z dziećmi energicznymi i żywiołowymi potrafią być nie lada wyzwaniem. Dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć się w kredki, pisaki czy markery. W sklepie internetowym znajdziesz szeroką ofertę najróżniejszych artykułów plastycznych i papierniczych. Nie sposób nie wspomnieć także o  blokach, zeszytach lub kolorowankach, bez których stworzenie malowniczy dzieł sztuki nie byłoby możliwe. Oprócz wypełnienia czasu maluch popracuj.a również nad pobudzenie wyobraźni. Łączenie przyjemnego z pożytecznym to zawsze doskonałe rozwiązanie. Alternatywą może być podjęcie próby nauki języka obcego. O tym, jak zachęcić malucha pisaliśmy tutaj
A co w przypadku, gdy wszystkie zabawy zdążyły już się znudzić? Odpowiedzią może być kino samochodowe, dzięki któremu maluch będzie mógł w spokoju obejrzeć swoją ulubioną bajkę lub kreskówkę. Kto wie, w wielu przypadkach to również doskonały sposób na to, aby maluch zasnął i obudził się dopiero pod sam koniec podróży. Wakacje w domu? Bez obaw! Garść inspiracji na zabawy z maluchami tutaj.