Gdzie wybrać się na weekend w Polsce do 3 h jazdy od Warszawy?

Wyjazdy na weekend w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Wyjeżdżając w piątek po pracy, możemy bez problemu, w krótkim czasie znaleźć się w atrakcyjnym miejscu i nieco odpocząć. Kluczowy jest tu brak konieczności brania urlopu. Aby wyjazd nie był męczący, najkorzystniej jest wybrać miejsce, do którego bez trudu dojedziemy w mniej niż 3 godziny. 

Kazimierz i Toruń – Nadwiślańskie perełki

Większość z nas, mieszkając na co dzień w Warszawie, widzi Wisłę niemal każdego dnia. Nie zawsze, jednak w stolicy mamy możliwość docenienia jej piękna. Zastanawiając się,  gdzie wybrać się na weekend w Polsce, pierwsze spojrzenie na mapę sprawiło, że chcieliśmy poznać nieco królową polskich rzek. Podczas weekendowego wypadu warto udać się do Kazimierza Dolnego. Czas dojazdu ze stolicy to około dwie godziny. Na miejscu czeka na nas urokliwe stare miasteczko pełne artystów i wyjątkowych zakamarków. Miłośnicy spacerów na pewno pokochają je za otoczenie tajemniczymi wąwozami. Zmęczeni wędrówkami chętnie odpoczną w jednej z restauracji serwującej wyśmienitą kuchnię lokalną. Czego można chcieć więcej podczas weekendowego wyjazdu?

Chyba tylko pierników! Te czekają na nas w Toruniu. To jedno z najpiękniejszych polskich miast warto odwiedzić chociażby ze względu na ten wyjątkowy specjał. Toruń do zaoferowania ma jednak o wiele więcej. Czekają tu na nas liczne zabytki, piękne obwarowania i widoki zapierające dech w piersiach. Dzięki autostradzie łączącej Toruń z Warszawą, dojazd jest bardzo sprawny. Bez trudu dostaniemy się tu również pociągiem. 

Cisza, spokój i pyszna kuchnia

Weekendowy wyjazd to namiastka urlopu. Dlatego, jeśli potrzebujemy odpocząć od zgiełku miasta, warto poszukać miejsca, w którym będziemy mogli nacieszyć się pięknem przyrody. Wakacyjne wyjazdy to w pierwszej kolejności zwykle góry albo morze. Jednak, zastanawiając się gdzie na weekend w Polsce, alternatywą dla zatłoczonych kurortów, może być na przykład Podlasie. Turyści dopiero je odkrywają, a jest, co odkrywać! Na Podlasiu czeka na nas wiele malowniczych wiosek, słynących z tradycyjnej drewnianej zabudowy. Ten rzadko odwiedzany przez turystów region Polski, może poszczycić się wyjątkową mieszanką kulturową. Niegdyś zamieszkiwali tu obok siebie Polacy, Żydzi, Prawosławni, a nawet muzułmańscy potomkowie Kozaków. Ta wyjątkowa mieszanka sprawiła, że do dziś Podlasie może poszczycić się wyjątkową kuchnią. Osoby będące na diecie, mogą nie być zadowolone. Kuchnia Podlasia jest dość tłusta, jednak warta grzechu. Kartacze, bliny czy babka ziemniaczana to tylko niektóre z przysmaków, których warto spróbować podczas weekendu na Podlasiu.