bezpieczny dom

Dom bezpieczny w czasie urlopu

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim dylematy: jak zabezpieczyć dom przed włamywaczami?  Jak uczynić tę przestrzeń niedostępną dla postronnych osób na czas wyjazdu? Oto podpowiedzi!

Zmyl złodzieja zdalnym oświetleniem

Nowoczesne systemy umożliwiają operowanie, sterowanie światłem w domu nawet wtedy, gdy jesteśmy w odległym krańcu świata. jest to nie tylko bardzo wygodne, bowiem, gdy zapomnimy wyłączyć światło, to możemy zdalnie je zgasić. Ale jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest takie sterowanie światłem, które na czas naszego wyjazdu będzie imitowało obecność domowników. To złudzenie może uratować mienie przed kradzieżą! Warto zatem zajrzeć do oferty firm takich jak Somfy, w której znaleźć można, między innymi inteligentne oświetlenie.

Poproś sąsiadów o sąsiedzką przysługę

Sąsiedzi bywają niezwykle pomocni nie tylko wtedy, gdy zabraknie nam przysłowiowej szklanki cukru czy mąki. Pomogą nam także przypilnować dobytku i być może dostrzegą jakieś nieprawidłowości, które zgłoszą władzom. To również może pomóc zachować bezpieczny dom w czasie wakacji, gdy będziemy przebywać w odległym krańcu świata.

Zabezpiecz dom monitoringiem

System kamer to skuteczne narzędzie w walce z nieproszonymi gośćmi na posesji. Już sam widok kamery odstrasza wielu potencjalnych włamywaczy. Dzięki nowoczesnym systemom monitoringu możemy obserwować to, co się dzieje w domu na żywo. Zyskujemy dzięki temu poczucie komfortu i bezpieczeństwa, przebywając nawet na drugim końcu świata.