Co zabrać na wakacje z dziećmi?

Nie ulega wątpliwości, że pierwsze wakacje z dzieckiem mogą być powodem wielu stresów i nieprzespanych nocy. Pierwsze problemy mogą pojawić się już na etapie pakowania! Wybór najwłaściwszych ubrań i akcesoriów, w których maluch będzie czuł się wygodnie i komfortowo to nie lada wyzwanie. Ponadto zabawki, wyposażenie apteczki, produkty pielęgnacyjne…  Można się w tym wszystkim pogubić! 

Pierwszy dłuższy wyjazd z pociechą to niewątpliwie wspaniałe doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci dumnych rodziców. Pokazywanie dziecku świata i obserwowanie jego reakcja na nieznane dotąd tereny, miejsca czy ludzi, to coś, obok czego nie sposób jest przejść obojętnie. 

Zwykle pierwsze rozterki pojawiają się już na etapie pakowania. Co zabrać, aby ilość rzeczy nie była przytłaczająca, ale niczego nie zabrakło? Niewątpliwie jedną z najważniejszych rzeczy, o której należy pamiętać, są oczywiście dokumenty (paszport, dowód osobisty). Bez tego kłopoty na lotnisku lub przekroczeniu granicy gwarantowane. 

Jakie ubrania zabrać? Na wakacyjny wyjazd koniecznie zapakuj: bieliznę i wygodne piżamy, ewentualnie rajstopy. Nie zapomnij także o bluzkach zarówno z długim, jak i krótkim rękawem czy ciepłych bluzach polarowych, dzięki którym chłodne wieczory nie będą straszne. Ponadto w walizce malucha koniecznie powinny znaleźć się: płaszcz przeciwdeszczowy, spodenki długie i krótkie, czapka lub kapelusz. Nie zapomnijmy również o wygodnych butach na zmianę i klapkach lub sandałkach. 

Jakie kosmetyki, produkty do higieny i kremy zabrać?

  • pasta i szczoteczka, 
  • szampon, 
  • płyn do kąpieli, 
  • ręcznik, 
  • spinki i gumki do włosów, 
  • wilgotne chusteczki.