brazylia

Brazylia, czyli kraj kontrastów

Ameryka Południowa. Odległy kontynent, który przyciąga, intryguje, ciekawi, bezdyskusyjnie wzbudza emocje. I nie ma w tym nic dziwnego. Dla nas, Europejczyków kontynent taki, jak Ameryka Południowa jest nieco tajemniczy, niezwykły. Wiele osób, które decyduje się odwiedzić Amerykę Południową, kieruje się wprost do Brazylii. I tu też nie ma nic zaskakującego. W końcu Brazylia to jeden z najpiękniejszych krajów na tym kontynencie. Więcej na temat Brazylii dowiesz się z treści tego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Brazylia jako kraj kontrastów

Często mówi się o Brazylii, że jest to kraj kontrastów. Dlaczego? Z czego to wynika? Otóż to stwierdzenie zawiera w sobie wiele prawdy. Wszak w Brazylii można zobaczyć zarówno prawdziwe bogactwo, jak i uderzającą biedę. Widokiem, który być może będzie nieco szokujący, zatrważające, są tak zwane fawele, w których żyje około 5-6% mieszkańców Brazylii. Czym są fawele? To dzielnice biedy, w których domy budowane są z najtańszych materiałów. Często jest to dykta, glina, a nawet śmierci. Brazylia nie należy do najbezpieczniejszych krajów na kontynencie, ale nie można dać się zwariować. Jeśli nie epatujemy bogactwem, pilnujemy rzeczy, jesteśmy czujni i stosujemy się do ogólnie przyjętych w Brazylii zasad kulturowych, to nic złego nie powinno nam się przytrafić.

Powierzchnia Brazylii

Powierzchnia Brazylii zajmuje niemal połowę powierzchni kontynentu. To sprawia, że jest to naprawdę unikalny, ciekawy rejon pełen kontrastów i różnorodności. Powierzchnia Brazylii imponuje i jednocześnie wymaga od turystów opracowania tras, które warto przemierzyć, by zobaczyć jak najwięcej. Wyprawa do Brazylii na kilka dni mija się z celem. Przez to, że powierzchnia Brazylii jest tak rozległa, to warto tu spędzić przynajmniej miesiąc!